Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

ZASADY I METODY LECZENIA CHORÓB NARZĄDU MOCZOWEGO

Posted in Uncategorized  by admin
December 26th, 2018

Lecznictwo chorób narządu moczowego rozporządza licznymi metodami tak zachowawczymi, jak chirurgicznymi. Na pierwsze miejsce wśród nich wysuwa się leczenie przyczynowe i oszczędzające.
LECZENIE PRZYCZYNOWE (THERAPIA CAUSALIS) Leczenie przyczynowe odgrywa w lecznictwie chorób narządu moczowego pierwszorzędną rolę, usunięcie bowiem czynników, które wywołały chorobę, wstrzymuje nieraz jej postęp, a nawet może sprzyjać doszczętnemu jej wyleczeniu. Jaskrawo dowodzą tego spostrzeżenia znacznej poprawy stanu chorych, dotkniętych nawet tak ciężką chorobą, jak skrobiawica nerek, po wczesnym usunięciu choroby podstawowej. W związku z tym stoi sprawa zawodu chorych na nerki. Zawody, połączone z pracą wśród zmiennych wpływów atmosferycznych (stróże nocni, dorożkarze, kowale itd.) a także z możliwością ustawicznego zatruwania chorego (ołowiem, rtęcią itd.) wskutek niehigienicznych warunków pracy, nie są właściwe dla osób dotkniętych chorobami narządu moczowego, zwłaszcza nerek. Również nieodpowiednia jest praca zawodowa, połączona z dużymi wysiłkami fizycznymi i wzruszeniami psychicznymi, jeżeli choroba przebiega z nadciśnieniem tętniczym i przerostem serca. W przewlekłym zapaleniu odprowadzających dróg moczowych szkodliwa jest praca, podczas której chory ulega wstrząśnieniom ciała. Niestety chory bardzo często nie może dostosować się do wymagań wskazanych w chorobie narządu moczowego. [podobne: konsylium szamotuły, biustonosze na duzy biust, dentysta Białystok ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: biustonosze na duzy biust co warto zobaczyć w kołobrzegu konsylium szamotuły