Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

ZABURZENIA WYDZIELNICZE ZOLADKA (PERTURBATIONES VENTRICULI SECRETORIAE) NERWICE WYDZIELNICZE ZOLADKA (GASTRONEUROSES SECRETORIAE)

Posted in Uncategorized  by admin
December 5th, 2018

ZABURZENIA WYDZIELNICZE ŻOŁĄDKA (PERTURBATIONES VENTRICULI SECRETORIAE) NERWICE WYDZIELNICZE ŻOŁĄDKA (GASTRONEUROSES SECRETORIAE). Zaburzenia wydzielnicze żołądka spostrzega się w przebiegu chorób żołądka i innych narządów oraz jako cierpienie pierwotne. Mogą one polegać na zmianie w wydzielaniu soku żołądkowego ilościowej, jakościowej i skojarzonej (ilościowo-jakościowej). Najczęściej spostrzega się nadmierne wydzielanie soku skojarzone z jego nadkwaśnością, rzadziej zmniejszone wydzielanie soku, skojarzone z niedokwaśnością, wreszcie bezsoczność żołądkową. Zaburzenia wydzielania mogą dotyczyć obu okresów trawienia żołądkowego odruchowego i humoralnego albo tylko jednego z nich. Nadmierne wydzielanie soku żołądkowego (Supersecretio gastrica). Określenie i przyczyny. Przez miano: nadmierne wydzielanie soku żołądkowego rozumie się zaburzenie polegające na zwiększonej ilości soku. Stan taki może zależeć od nadmiernego wydzie lania soku żołądkowego, od zwolnionego opróżniania się żołądka oraz od skojarzenia tych zaburzeń. Sok żołądkowy może być nadkwaśny (supersecreiio gastricq, superacida), kwaśny (supersecretio gastrica acida) lub niedokwaśny (eupersecretio gastrica subacida). [więcej w: dermatolog bez skierowania, ginekolog na nfz poznań, przeglądarka skierowań sanatoryjnych ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog bez skierowania ginekolog na nfz poznań przeglądarka skierowań sanatoryjnych