Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Być może jedyną dobrą wiadomością z tragicznej epidemii eboli w Gwinei, Sierra Leone i Liberii jest to, że może ona służyć jako sygnał alarmowy: musimy przygotować się na przyszłe epidemie chorób, które mogą rozprzestrzeniać się skuteczniej niż ebola. Istnieje znacząca szansa, że epidemia znacznie bardziej zakaźnej choroby nastąpi w ciągu najbliższych 20 lat; w końcu widzieliśmy poważne epidemie w XX wieku, w tym hiszpańską epidemię grypy w latach 1918-1919 i trwającą pandemię ludzkiego wirusa niedoboru odporności. W rzeczywistości, ze wszystkich rzeczy, które mogą zabić ponad 10 milionów ludzi na całym świecie, najprawdopodobniej jest to epidemia wywodząca się z przyczyn naturalnych lub bioterroryzmu. Ebola jest daleka od najbardziej zakaźnej znanej choroby. Inne czynniki chorobotwórcze (na przykład odra i grypa) są znacznie bardziej zakaźne, ponieważ mogą rozprzestrzeniać się w powietrzu, zamiast wymagać bezpośredniego kontaktu. Ludzie mogą nawet nie być świadomi, że są zarażeni lub zaraźliwi. Ponieważ osoba niosąca jeden z tych patogenów może zainfekować wielu nieznajomych na targowisku lub w samolocie, liczba przypadków może szybko ulec eskalacji.
Ponieważ epidemia Eboli znika z uwagi świata, ryzykujemy utratę możliwości uczenia się na jej podstawie. Nawet gdyby dzisiejszy system działał idealnie na Ebolę, nie zawierałby on choroby bardziej zakaźnej.
Pouczające jest porównywanie naszych przygotowań do epidemii z naszymi przygotowaniami do innego globalnego zagrożenia – wojny. Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) ma jednostkę mobilną, która jest gotowa do szybkiego wdrożenia. Chociaż system nie jest doskonały, kraje NATO uczestniczą we wspólnych ćwiczeniach, w których opracowują logistykę, na przykład, w jaki sposób zapewnione zostanie paliwo i żywność, w jakim języku będą mówić i jakie częstotliwości radiowe będą używane. Nieliczni, jeśli w ogóle, takie środki są stosowane w odpowiedzi na epidemię. Świat nie finansuje żadnej organizacji do zarządzania szerokim zestawem skoordynowanych działań wymaganych w epidemii. Ostatnia poważna symulacja epidemii w Stanach Zjednoczonych, ćwiczenia Mroczna zima , odbyła się w 2001 roku. Niewiele krajów spełniło swoje zobowiązania wynikające z Międzynarodowych przepisów zdrowotnych, które zostały przyjęte przez Organizację Narodów Zjednoczonych po wybuchu epidemii w latach 2002-2003. ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i miały na celu poprawę zdolności świata do zapobiegania i zapobiegania epidemiom.1
Ponieważ było tak mało przygotowań, świat stracił czas w obecnej epidemii, próbując odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące zwalczania wirusa Ebola. W następnej epidemii takie opóźnienia mogą doprowadzić do globalnej katastrofy.
Problem nie jest winą żadnej instytucji – odzwierciedla ogólną porażkę. Świat potrzebuje globalnego systemu ostrzegania i reagowania na epidemie. (Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia [WHO] posiada Globalną Sieć Alarmów i Reagowania na Ogniska, jest ona poważnie niedorozwinięta i niedofinansowana). Taki system mógłby nam pomóc zarządzać nie tylko naturalnie występującą epidemią, ale także zapalić się bioterrorowym atakiem. 2 Chociaż nie widziałem dokładnego oszacowania kosztów budowy takiego systemu, prognozy Banku Światowego dają wyobrażenie o kosztach bezczynności: na przykład ogólnoświatowa epidemia grypy ograniczyłaby globalne bogactwo o około 3 tryliony dolarów3.
Mam nadzieję, że poniższy szkic tego, jak mógłby wyglądać taki system ostrzegania i reagowania, zainicjuje działania mające na celu przygotowanie się na epidemię, która może mieć globalne konsekwencje (patrz Zalecenia dotyczące przygotowania do epidemii przyszłości).
Systemy opieki zdrowotnej i nadzór
Po pierwsze, istnieje krytyczna potrzeba wzmocnienia podstawowych publicznych systemów opieki zdrowotnej, w tym placówek podstawowej opieki zdrowotnej, laboratoriów, systemów nadzoru i krytycznych ośrodków opieki, wśród innych elementów
[patrz też: metodysci lublin, szpital madurowicza łódź, zaburzenia konwersyjne ]

Tags: , ,

No Responses to “The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola”

 1. Bianka Says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

 2. Twitch Says:

  Article marked with the noticed of: sklep rehabilitacyjny[...]

 3. Michalina Says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 4. Tobiasz Says:

  Article marked with the noticed of: botox łódz[...]

 5. Sebastian Says:

  Kurcze miesni to cukier w diecie

Powiązane tematy z artykułem: lisinoratio szpital madurowicza łódź zaburzenia konwersyjne