Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ale maszyny qPCR są drogie i nie są powszechnie dostępne, więc średnio od do 3 dni otrzymywały wyniki testów. Podczas następnej epidemii należy udostępnić odpowiednią liczbę maszyn qPCR, a nowe metody diagnostyczne zostaną szybko opracowane. Potrzebujemy również jasnego procesu szybkiego opracowywania i produkcji dokładnych testów diagnostycznych. Pożądany byłby skoncentrowany wysiłek w celu przyspieszenia tego procesu i ustanowienia szybkiego procesu zatwierdzania i udzielania zamówień. Na froncie terapeutycznym znajdują się leki przeciwko wirusom podobnym do wirusa Ebola, a niektóre z nich zostały pokazane w testach testowych, aby mieć wpływ na Ebolę. Niestety, nie zostały one przetestowane u pacjentów z Ebolą aż do momentu, gdy epidemia osiągnęła szczyt – częściowo z powodu braku jasnego procesu zatwierdzania nowego formatu badań lub zapewnienia odszkodowania od odpowiedzialności prawnej. Będziemy musieli opracować jasny zestaw wytycznych (oraz ścieżek testowych i regulacyjnych) w celu ustalenia, czy istniejące leki mogą zostać ponownie wykorzystane w celu powstrzymania konkretnej epidemii.
Musimy również zainwestować w więcej badań dotyczących leków antywirusowych, terapii przeciwciałem i konstrukcji opartych na RNA. Powinniśmy mieć zapasy lub zdolności produkcyjne do terapii, które mogą być skuteczne w epidemii.
Plazmafereza powinna była zostać użyta w epidemii eboli, ale jej zastosowanie nie zostało zatwierdzone i powiększone, dopóki nie było za późno, by interwencja ta miała duży wpływ. Plazmafereza jest dość skuteczna w przypadku wielu chorób (w tym ospy wietrznej i wirusowych gorączek krwotocznych, takich jak gorączka Lassa) i ma uzasadnioną szansę na działanie również w przypadku wirusa Ebola. Fundacja Gates rozpoczęła prace nad ustanowieniem jednostek plazmaferezy na początku września 2014 r. I szybko znalazła partnerów gotowych do zabrania ich do dotkniętych krajów. Niestety wysiłek ten został ograniczony przez brak jasnego procesu zatwierdzania nowych podejść. Powinniśmy opracować teraz zasady przyspieszające zatwierdzanie leków w przyszłych epidemiach i ustanowić jasne wytyczne dotyczące zatwierdzania badań i terapii, w tym eksperymentalnych. Globalny proces zatwierdzania epidemii i narkotyków może zapobiec dużym opóźnieniom, zabezpieczając firmy pracujące nad nowymi podejściami.
W lecie 2014 r. Opracowano trzy różne konstrukty szczepionek przeciwko eboli. Chociaż wszystkie były na wczesnym etapie, praca ta uczyniła nas bardziej przygotowanymi na Ebolę, niż bylibyśmy za całkowicie nowym patogenem, dla którego opracowanie szczepionki mogłoby zająć 2 lub więcej lat. Co więcej, nie jest jasne, jak szybko twórcy szczepionek mogliby się przenieść lub kto powinien sfinansować ostateczne badania i produkcję nowej szczepionki.
Spośród znanych patogenów grypa jest najprawdopodobniej przyczyną dużej epidemii; nawet sezonowe warianty grypy prawdopodobnie powodują kilkaset tysięcy nadwyżek śmiertelnych każdego roku. Rozczarowuje nas więc fakt, że nie mamy szczepionki na wszystkie szczepy grypy. Trwają prace nad tym celem, ale nie przyniosły one żadnych zasobów, na które zasługuje.
Idealnie byłoby, gdyby badania nad szczepionkami były finansowane w taki sposób, aby podczas wybuchu epidemii można było zaprojektować szczepionkę, przetestować ją pod kątem bezpieczeństwa i przygotować ją do produkcji na dużą skalę w ciągu kilku miesięcy.
[przypisy: imed rumia, ellaone ulotka, ornet ]

Tags: , ,

No Responses to “The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola czesc 4”

  1. Mercury Reborn Says:

    nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu

  2. Gas Man Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ortopedia[...]

  3. Swerve Says:

    Ile razy juz to czytalem

Powiązane tematy z artykułem: ellaone ulotka imed rumia ornet