Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wolontariusze chętniej się zarejestrują, jeśli będą wiedzieli, że będą mogli odejść, jeśli zachorują lub gdy ich obowiązki zostaną wykonane. Niewiele organizacji jest w stanie przenieść tysiące osób – niektóre z nich zainfekowane – do różnych lokalizacji na całym świecie z tygodniowym wyprzedzeniem. Epidemia wirusa Ebola mogła być znacznie gorsza, gdyby rządy USA i Wielkiej Brytanii nie wykorzystały zasobów wojskowych do wiozenia ludzi do iz krajów dotkniętych epidemią. Wszystkie kraje mogłyby zidentyfikować wyszkolone zasoby wojskowe, które byłyby dostępne dla epidemii; w poważnej epidemii siły zbrojne wielu lub wszystkich krajów o średnim i wysokim dochodzie mogą być zmuszone do współpracy. Podczas poważnych epidemii reagujący potrzebują również namiotów, przenośnych źródeł zasilania, materiałów medycznych i innych materiałów. Można by opracować listę materiałów potrzebnych do powstrzymania epidemii dotykającej 10 milionów ludzi – 100 razy większej niż populacja dotknięta epidemią gorączki krwotocznej Ebola – a eksperci mogliby ustalić, które przedmioty będą musiały być składowane lub poddane dowództwu.
Bardzo ważne jest również posiadanie dobrych danych o tym, co się dzieje. Niestety, podczas epidemii eboli baza danych przypadków nie zawsze była dokładna lub aktualna – częściowo z powodu chaotycznej sytuacji, ale także dlatego, że dobra technologia i szkolenia nie były dostępne i nie ma jasnych zasad dotyczących udostępniania danych. W przypadku przyszłych epidemii powinien istnieć system, w którym informacje o podejrzanych przypadkach, lokalizacjach, osobach ocalałych i innych kluczowych elementach zostałyby wprowadzone do cyfrowej bazy danych, która była natychmiast dostępna dla odpowiednich organizacji i agencji. Grupy zajmujące się danymi o eboli – w tym WHO, amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób i inne – mogłyby zalecić specyfikacje, a niektóre kombinacje fundacji i firm technologicznych mogłyby zbudować taki system w ciągu roku.
Eksperci będą również potrzebować modeli komputerowych do przewidywania, co może się zdarzyć i które interwencje powinny być traktowane priorytetowo. Dzięki dostępowi do fotografii satelitarnej i danych z telefonów komórkowych mogli zrozumieć ruch populacji i osób w dotkniętym regionie. Jednak należy poprawić wydajność Internetu i telefonów komórkowych. Powinniśmy móc korzystać z systemów telefonii komórkowej, aby kontaktować się ze społeczeństwem i sondować ludzi na temat tego, co widzą i doświadczają. Kluczowe centra powinny dysponować szerokopasmową przepustowością Internetu przez satelitę, a w kluczowych obszarach należy dodać przepustowość sieci Wi-Fi, aby narzędzia cyfrowe mogły pomóc w raportowaniu danych i koordynacji personelu.
Narzędzia medyczne i zdrowia publicznego
Powinno być możliwe wykonanie testów diagnostycznych, leków i platform szczepionek, które mogłyby zostać przystosowane do stosowania przeciwko różnym patogenom. Dzisiaj, z wyjątkiem możliwych szczepionek przeciwko grypie, nie mamy wystarczająco dużo możliwości w zakresie tworzenia elastycznych platform, częściowo dlatego, że dla organizacji z sektora prywatnego istnieje możliwość przesunięcia zasobów z bardziej opłacalnych projektów, aby pracować nad narzędziami epidemii, które mogą nie stało się. Możemy potrzebować międzynarodowego systemu finansowania, który uwzględniałby te koszty alternatywne.
Poza obserwowaniem objawów, podejście diagnostyczne zastosowane podczas epidemii eboli wiązało się z wysyłaniem próbek krwi do ilościowej analizy reakcji łańcuchowej polimerazy (qPCR)
[przypisy: metodysci lublin, płyn surowiczy, plama soczewicowata ]

Tags: , ,

No Responses to “The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola cd”

 1. Dorian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu foreverslim[...]

 2. Psycho Thinker Says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

 3. Mad Irishman Says:

  [..] Cytowany fragment: Psychoterapia Gliwice[...]

 4. Mad Irishman Says:

  Moja Mama miała tętniaka

 5. Nickname Master Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kręgosłup[...]

 6. Woo Woo Says:

  Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

Powiązane tematy z artykułem: lisinoratio plama soczewicowata płyn surowiczy