Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jak zauważyło wielu komentatorów, ebola rozprzestrzeniła się znacznie szybciej i szerzej w krajach, których systemy opieki zdrowotnej, a zwłaszcza systemy opieki podstawowej, zostały poważnie osłabione przez lata konfliktu zbrojnego i zaniedbania. Wzmocnienie systemów opieki zdrowotnej nie tylko poprawia naszą zdolność radzenia sobie z epidemiami, ale także promuje zdrowie szerzej. Bez funkcjonującego systemu opieki zdrowotnej krajowi bardzo trudno jest zakończyć cykl chorób i ubóstwa. Zdrowie jest tak fundamentalne dla rozwoju, że nawet gdyby nie istniała szansa na kolejną epidemię, budowanie i doskonalenie systemów opieki zdrowotnej byłoby opłacalne i ratujące życie. To, że wzmacniają naszą zdolność do konfrontacji z epidemią, jest tym bardziej powodem, aby w nie inwestować.
Ponadto w większości biednych krajów nie ma systematycznego procesu nadzoru nad chorobami, w którym najprawdopodobniej wybuchnie naturalnie występująca epidemia. Nawet po tym, jak kryzys eboli został uznany w zeszłym roku, nie było zasobów, które umożliwiałyby skuteczne odwzorowanie przypadków i ilości.
Musimy zainwestować w poprawę nadzoru nad chorobą i zdolności do testowania laboratoryjnego, w normalnych sytuacjach i w przypadku epidemii. Rutynowe systemy nadzoru powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby mogły wykrywać wczesne oznaki epidemii wykraczające poza ich wartownicze witryny i szybko zostać zwiększone podczas epidemii. Powinny być połączone z krajowymi laboratoriami zdrowia publicznego w celu umożliwienia solidnego monitorowania i reagowania. Dane pochodzące z takich testów muszą być natychmiast upublicznione. Wiele laboratoriów w krajach rozwijających się zostało sfinansowanych z kampanii zwalczania polio, więc będziemy musieli określić, jakie zdolności będą potrzebne po zakończeniu kampanii.
Zasoby ludzkie i inne
Kiedy stało się jasne, że w Afryce Zachodniej trwa poważna awaria, wielu lokalnych lekarzy powinno zostać zatrudnionych, a przeszkolony personel powinien szybko przepłynąć do dotkniętych krajów. Tak się nie stało. Niektóre kraje wystąpiły z wolontariuszami w ciągu 2 do 3 miesięcy, ale były potrzebne w ciągu kilku dni. Na szczęście Médecins sans Fronti.res mógł zmobilizować wolontariuszy szybciej niż jakikolwiek rząd.
Potrzebujemy wyszkolonego personelu gotowego do szybkiego stawienia czoła epidemii: kierownicy incydentów; eksperci w zakresie epidemiologii, nadzoru nad chorobami i innych odpowiednich dziedzin, którzy mogą zapewnić moc udarową; szanowani liderzy społeczności, którzy mogą kierować lokalnym zaangażowaniem; oraz pracownicy społeczni posługujący się lokalnymi językami. Najlepiej byłoby, gdybyśmy zaktualizowali listę takich pracowników, wskazując ich dostępność i możliwości. Będą również ośrodki szkolenia w gotowości i wyraźne zrozumienie dotyczące odszkodowań i ubezpieczenia dla wolontariuszy. Każdy kraj mógłby zobowiązać się do zarządzania grupą wolontariuszy i wysłania pewnej liczby osób o różnych umiejętnościach i wyposażeniu w ciągu tygodnia po rozpoczęciu nagłej sytuacji, z planami ewakuacji każdego, kto był narażony na epidemię patogenu.
Ważny jest także transport i sprzęt. Kiedy dochodzi do epidemii, drogi i lotniska w dotkniętych obszarach są przytłoczone przez ludzi, którzy próbują się wydostać
[przypisy: pielografia, zaburzenia konwersyjne, antybiotyk sumamed ]

Tags: , ,

No Responses to “The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola ad”

 1. Olivier Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: forum kulturystyczne[...]

 2. Jokers Grin Says:

  Ciekawe kto finansuje takie projekty ?

 3. Drop Stone Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: schodołaz osobowy[...]

 4. Cezary Says:

  Koncerny farmaceutyczne preferuja syntetyczne wynalazki

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyk sumamed pielografia zaburzenia konwersyjne