Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola ad 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nie ma gwarancji sukcesu, ale uważam, że biorąc pod uwagę wystarczającą ilość czasu i zasobów, takie wysiłki mogą przynieść nieoceniony wkład w epidemie i ogólny stan zdrowia. Biorąc pod uwagę ograniczoną infekcyjność wirusa Ebola we wczesnych stadiach choroby, większość proponowanych zasad kwarantanny przyniosłaby skutek odwrotny do zamierzonego. Ale kiedy pojawia się o wiele więcej czynników zakaźnych, kwarantanna może być jedną z niewielu taktyk, które mogą zmniejszyć jej rozprzestrzenianie we wczesnych stadiach choroby. Ponieważ kraje demokratyczne starają się unikać ograniczania prawa osób do podróżowania i swobodnego zrzeszania się, mogą być zbyt wolne, aby ograniczyć działania, które pomagają rozprzestrzeniać choroby.
Część procesu powinna obejmować plan skutecznej komunikacji publicznej, w tym koordynację przekazów przekazywanych przez wszystkie głosy, które ludzie będą słyszeć, od rządów, przez agencje ONZ, po media informacyjne, po blogerów. Komunikacja cyfrowa może być bardzo korzystna, ale jeśli nie zostanie wprowadzony plan, spowoduje to szybsze zamieszanie i panikę.
Globalne wezwanie do działania
Pomimo wysiłków Stanów Zjednoczonych i kilku innych krajów, wciąż istnieją ogromne dziury w zdolności świata do reagowania na epidemię. Inne kraje mogą być bardziej skłonne do przyspieszenia, jeśli zobaczą ogólny plan i zrozumieją swoją rolę w nim. Potrzebujemy rygorystycznej analizy kosztów budowy globalnego systemu ostrzegania i reagowania oraz planu dla wkładów z różnych krajów.
Za pośrednictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych pewna globalna instytucja mogłaby zostać upoważniona i finansowana w celu koordynacji systemu. Organizacja Narodów Zjednoczonych i WHO badają wnioski z epidemii wirusa Ebola i sposobów poprawy międzynarodowego zarządzania kryzysowego; ewaluacje te mogą stanowić punkt wyjścia do dyskusji na temat sposobów wzmocnienia potencjału WHO i tego, które części procesu powinna ona prowadzić oraz które z pozostałych (w tym Bank Światowy i kraje G7) powinny prowadzić w ścisłej koordynacji. Rozmowa powinna obejmować sojusze wojskowe, takie jak NATO, które powinny uczynić reakcję epidemii priorytetem. Ostateczne ustalenia powinny obejmować rezerwowy korpus ekspertów o szerokim zakresie umiejętności potrzebnych w epidemii.
Epidemia to jedna z nielicznych katastrof, które mogą drastycznie cofnąć świat w ciągu następnych kilku dekad. Budując globalny system ostrzegania i reagowania, możemy przygotować się na to i zapobiec milionom ofiar.
Zalecenia dotyczące przygotowania do przyszłych epidemii
Świat musi zbudować system ostrzegania i reagowania na wybuchy epidemii. Ten system powinien
. być koordynowane przez globalną instytucję, która ma wystarczającą władzę i środki finansowe, aby była skuteczna,
. umożliwienie szybkiego podejmowania decyzji na poziomie globalnym,
. zwiększyć inwestycje w badania i rozwój oraz wyjaśnić ścieżki regulacyjne dotyczące opracowywania nowych narzędzi i metod,
. ulepszyć systemy wczesnego ostrzegania i wykrywania, w tym skalowalne systemy codziennego użytku, które można rozbudować w czasie epidemii,
. angażować rezerwowy korpus wyszkolonego personelu i wolontariuszy,
. wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej w krajach o niskich i średnich dochodach, oraz
. włączyć ćwiczenia w zakresie gotowości, aby określić, w jaki sposób system reagowania musi się poprawić.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 18 marca 2015 r. O godzinie.
Bardziej szczegółowa wersja tego artykułu znajduje się w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od Fundacji Billa i Melindy Gatesów w Seattle.

Referencje (3)
Wdrażanie międzynarodowych przepisów zdrowotnych (2005): sprawozdanie Komisji Rewizyjnej w sprawie funkcjonowania międzynarodowych przepisów zdrowotnych (2005) w związku z pandemią (H1N1) 2009. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 5 maja 2011 r. (Http: // apps.who.int/gb/ebwha/pdf_files/WHA64/A64_10-en.pdf).

2. Myhrvold N. Strategiczny terroryzm: wezwanie do działania. Dokument dotyczący badań nad prawem, nr. 2-2013. 3 lipca 2013 r. (Http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm.abstract_id=2290382&download=yes).

3. Bank Światowy. Ryzyko pandemii i jedno zdrowie. 23 października 2013 r. (Http://www.worldbank.org/en/topic/health/brief/pandemic-risk-one-health).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (54)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (3)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr Nicole Lurie na temat wniosków wyciągniętych z epidemii eboli i sposobów przygotowania się na przyszłe globalne zagrożenia chorobami. (14:19) Pobierz
[przypisy: zaburzenia konwersyjne, szpital madurowicza łódź, przeprost łokcia ]

Tags: , ,

No Responses to “The Next Epidemic – Lekcje z wirusa Ebola ad 5”

 1. Milena Says:

  Article marked with the noticed of: Pogotowie stomatologiczne gliwice[...]

 2. Turnip King Says:

  A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

 3. Nightmare King Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu sprzet kuchenny[...]

 4. Bartosz Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

 5. Piotr Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Zabrze[...]

 6. Cereal Killer Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

Powiązane tematy z artykułem: przeprost łokcia szpital madurowicza łódź zaburzenia konwersyjne