Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Skuteczność schematów indukcji remisji w przypadku zapalenia naczyń związanego z ANCA AD 10

Posted in Uncategorized  by admin
September 11th, 2018

Oślepienie utrzymywało się przez cały okres obserwacji, pacjenci z nawracającą chorobą byli uprawnieni do rejestracji, a glukokortykoidy zostały całkowicie wycofane po osiągnięciu remisji. [33] Te cechy konstrukcyjne kontrastują z tymi w większości badań dotyczących zapalenia naczyń, które były randomizowanymi, ale niezaślepionymi próbami. , włączono tylko nowo zdiagnozowanych pacjentów i nie uwzględnili przerwania leczenia glikokortykosteroidami jako części projektu badania .4,17,33-36 Zarówno włączenie pacjentów z chorobą nawracającą jak i przerwanie leczenia glikokortykoidami przyczyniły się do wysokiego odsetka nawrotów , ale wskaźnik nawrotów był równie wysoki w grupie leczonej konwencjonalnie, pomimo kontynuacji leczenia immunosupresyjnego podczas obserwacji. Dane z tego badania, w których rytuksymab nie został odczytywany, odzwierciedlają rzeczywistość tej choroby, która polega na tym, że nawroty są częste, gdy efekty terapii immunosupresyjnej zanikają. Dane wskazują również na bardziej skuteczną, długotrwałą kontrolę choroby poprzez przerywane ponowne leczenie. Ponadto, nasze badanie odzwierciedla szerokie spektrum zagrażającej organom aktywności choroby w zapaleniu naczyń związanym z ANCA, ponieważ obejmowało 95 pacjentów, którzy nie mieli choroby narządowej zagrażającej zdrowiu na początku badania, ale którzy mieli poważne objawy w innych narządach, które uzasadniałyby leczenie. z cyklofosfamidem pod standardową opieką, która istniała po rozpoczęciu badania. Proces ma również pewne ograniczenia. Pacjenci zostali wykluczeni z badania, jeśli mieli niezwiązane z zapaleniem naczyń zapalenie naczyń związane z ANCA, byli ANCA-ujemni, krwawienie z pęcherzyków płucnych było na tyle poważne, że wymagało wspomagania wentylacji lub miało zaawansowaną dysfunkcję nerek (poziom kreatyniny w surowicy,> 4,0 mg na decylitr [354 .mol na litr ] 3,8 Dlatego też porównywalna skuteczność dwóch schematów leczenia dla takich pacjentów pozostaje niepewna.
Podsumowując, nasze wyniki wskazują, że w leczeniu ciężkiego zapalenia naczyń związanego z ANCA, pojedynczy cykl rytuksymabu, w dawce 375 mg na metr kwadratowy raz w tygodniu przez 4 tygodnie, w połączeniu z glikokortykosteroidami nie ustępuje 18 miesiącom konwencjonalny schemat glikokortykosteroidów i cyklofosfamidu, a następnie leczenie podtrzymujące azatiopryną.
[hasła pokrewne: centrum medycyny rodzinnej, kardiolog ostrołęka, przeglądarka skierowań sanatoryjnych ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: centrum medycyny rodzinnej kardiolog ostrołęka przeglądarka skierowań sanatoryjnych