Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Skandal jako wydarzenie Sentinel – Rozpoznawanie ukrytych kompromisów w zakresie jakości i jakości

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 2014 r. Amerykanie zareagowali oburzeniem na doniesienia o tym, że personel w centrach medycznych Veterans Health Administration (VA) próbował udawać zgodność z zaplanowanym czasem oczekiwania na wizytę. Deweloperzy wykrywali niegodziwców, twierdząc, że opóźnienia kliniczne spowodowały dziesiątki możliwych do uniknięcia zgonów. Przywódcy polityczni obwiniają złych aktorów – i siebie nawzajem. Dochodzenia doprowadziły do wypalenia – i kongresowej furii, że nie wystartowało wystarczająco dużo głów. Przeważającą narracją był upadek charakteru i kultury: nieuczciwość, nieczułość i nieudolność. Kilka lat wcześniej podobnego scenariusza dokonano w brytyjskiej National Health Service (NHS), która wyznaczyła cele w zakresie czasu oczekiwania i jakości opieki, z którymi walczyło wiele zakładów. Walki jednego obiektu w hrabstwie Staffordshire stały się skandalem.
Kiedy w 2008 r. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie podwyższonej śmiertelności w głównym szpitalu w Mid-Staffordshire, jego dyrektor wykonawczy przypisał te liczby do usterki w kodowaniu. Ale pacjenci, członkowie rodziny i lekarze opowiadali przerażające historie o zaniedbaniu. W ciągu następnych 5 lat badania wykazały wszechobecne kliniczne braki i gry systemów w celu osiągnięcia celów w tym i innych szpitalach NHS. Podobnie jak w przypadku skandalu VA, politycy obwiniali pojedynczych sprawców i siebie nawzajem, a przeważająca narracja uwydatniała braki charakteru i kultury.
Ale dokładniejsza analiza ujawnia inną równoległą, z ważnymi implikacjami dla wysiłków kontroli kosztów. W obu przypadkach standardy wydajności często okazały się niezgodne z ograniczeniami zasobów. Jednak przepaść między nimi pozostała niewyczerpana w obliczu presji, aby opieka była zarówno lepsza, jak i tańsza. Nastąpiły wybuchy nieuczciwości, gdy personel próbował fałszować niepowodzenia za pomocą fałszu. Fałszerstwo zostało odkryte, a sprawcy zostali ukarani. Ale prawda, że kompromisy między jakością a kosztem zostały osadzone w ograniczeniach budżetowych, pozostały zatopione.
Różnica między opieką, jaką Stany Zjednoczone obiecują kombatantom, a opieką, jaką zapewnia, sięga wieku: skargi na przeludnienie i korupcję kliniczną od początku stanowiły Biuro Ryzyka Wojennego, poprzednika VA.1 Powtarzające się po raz pierwszy i reorganizacje objawienia niedoborów, zaniedbania i obłudy. Najnowszy cykl rewelacji i oburzenia osiągnął szczyt w kwietniu 2014 r., Kiedy CNN poinformowało, że Phoenix VA przetransportowało ponad 1400 chorych na listę niedostępną, aby ukryć niepowodzenia w osiąganiu celów czasu oczekiwania. Niektórzy pacjenci zmarli bez wizyty u lekarza. Inne zostały umieszczone na oficjalnej liście tylko wtedy, gdy terminy można zaplanować w ciągu maksymalnego czasu oczekiwania wynoszącego 14 dni.
Gniew z powodu tego oszustwa zdominowała publiczną reakcję. Jednak zapytania generalnego inspektora VA (IG) 2 i Białego Domu3 wykazały duże różnice między popytem a potencjałem klinicznym. Cele wyczekiwania nie uwzględniają niedoborów specjalistów, przestrzeni kliniki i innych zasobów, podsumowali badacze. Lepsza praktyka administracyjna nie mogła w pełni zniwelować tych braków.
IG znalazł podobne problemy w wielu obiektach VA. W sierpniu 2014 r. Przeprowadzono dochodzenie w sprawie 93 stron za rzekome manipulowanie czasem oczekiwania2. Kongres uspokoił oburzenie, dając 16,3 miliarda dolarów amerykańskich na zatrudnienie większej liczby klinicystów i płacenie za prywatną opiekę jako tymczasową przerwę.
[więcej w: wsz skierniewice, imed rumia, agrojan ]

Tags: , ,

No Responses to “Skandal jako wydarzenie Sentinel – Rozpoznawanie ukrytych kompromisów w zakresie jakości i jakości”

 1. Olivier Says:

  Boli mnie ostanio brzuch strasznie.

 2. Screwtape Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu leczenie kanałowe[...]

 3. Highlander Monk Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

 4. Igor Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: mezoterapia igłowa warszawa[...]

 5. Oliwia Says:

  Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

Powiązane tematy z artykułem: agrojan imed rumia wsz skierniewice