Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Skandal jako wydarzenie Sentinel – Rozpoznawanie ukrytych kompromisów w zakresie jakości i jakości ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Jednak ani nie zaproponował długoterminowego planu dostosowania zasobów do popytu, ani nie przyjął potrzeby ważenia korzyści terapeutycznych w stosunku do kosztów. Skandal Mid-Staffordshire w podobny sposób wyrósł z przepaści między zasobami a oczekiwaniami. Deficyt roczny i cięcia w finansowaniu NHS zmusiły Mid-Staffordshire do zaciągania pożyczek w latach 2003-2004 w celu pokrycia kosztów. 4 Nastąpił downsizing. Specjalistyczne oddziały szpitalne zostały zastąpione połączonymi oddziałami z mniej wyspecjalizowanym personelem.
Tymczasem rząd brytyjski wprowadził reformy rynkowe mające na celu nagradzanie oszczędnością. Lokalne sieci opieki zdrowotnej zostały zaproszone do ponoszenia ryzyka, jako Foundation Trusts , w zamian za zwiększoną autonomię i część oszczędności. Czas oczekiwania i inne cele skuteczności zostały wprowadzone. Przywódcy Mid-Staffordshire agresywnie dążyli do statusu Trust Foundation, naciskając klinicystów, by obniżyli wydatki, aby spełnić standardy zatwierdzenia.
Zapytane przez rząd sondaż Sir Roberta Franciszka ujawniło, w jaki sposób te okoliczności łącznie doprowadziły do skandalu w zakresie opieki zdrowotnej4. Raport Francisa opisuje, w jaki sposób liderzy Mid-Staffordshire narzucili cięcia bez oceny ryzyka, a następnie zastraszali pracowników, aby zlikwidowali swoje obawy. Zdaniem Francisa przytłoczeni klinicyści nie mogą pozostać sumienni i wciąż nadążać. Recepcjonistki wykonały triage z oddziału ratunkowego. Posiłki pozostawały poza zasięgiem obłożnie chorych. Dawki leków zostały pominięte. Pacjenci z nietrzymaniem moczu nie byli oczyszczani. A niemożność spowodowała rozłączenie emocjonalne. Pewien lekarz powiedział Franciszkowi: Co się stanie, staniesz się odporny na odgłos bólu – albo odejdziesz. Nie możesz . . . nadal chcesz robić wszystko, co tylko możliwe, kiedy system mówi nie .
Tymczasem kierownictwo nalegało, aby cele w zakresie skuteczności NHS zostały spełnione, karając naruszenia nawet wtedy, gdy zgodność przyniosła więcej szkód niż korzyści. Pielęgniarki z wydziału ratunkowego opowiedziały o opóźnieniu rozpoczęcia antybiotykoterapii, przyjmowaniu leków przeciwbólowych i innym niezbędnym leczeniu, aby pomóc mniej potrzebującym pacjentom w ciągu 4-godzinnego limitu czasu oczekiwania. Personel, który przeoczył cele, bał się, że zostanie zwolniony. Ten strach, jak zauważył Francis, doprowadził do przedwczesnych zrzutów i fałszowania zapisów.
Dochodzenie Franciszka pokazało, w jaki sposób brak rozwiązania konfliktu między dążeniem do jakości i oszczędzaniem powoduje frustrację, zaniedbanie i jeszcze gorsze. Oba skandale ponadto podkreślają granice fałszu. Oburzeni opiekunowie, pacjenci i członkowie rodziny narażeni na gry i maltretowanie. Niemożliwe oczekiwania doprowadziły do nadużyć, które okazały się niemożliwe do ukrycia.
Jest określona pula pieniędzy – powiedział mi Francis w zeszłym roku. Ale jest publiczne oczekiwanie – jest też profesjonalne oczekiwanie – powinienem mieć możliwość robienia wszystkiego, co leży w interesie mojego pacjenta. . . . Politycy obiecują to samo. Kiedy to nie działa, jest to wina kierownictwa [instytucji]. Rezultatem jest toksyczna atmosfera , która powstrzymuje tych, którzy prowadzą show od mówienia prawdy – i sygnalizuje opiekunom, aby milczeli.
Ta analiza nie pozwala lekarzom odeprzeć nieuczciwości lub zaniedbania. Podkreśla jednak, że te skandale są wydarzeniami wartymi uwagi – wskaźnikami ryzyka, że opiekunowie przejdą od frustracji do niewrażliwości na korupcję, gdy znajdą się w niemożliwej zależności między żądaniami oszczędności i żądaniami doskonałości.
Niektóre instytucje radzą sobie lepiej niż inne, osiągając oszczędności, a jednocześnie ograniczając złe efekty
[więcej w: leksykon leków online, nfz szczecin sanatorium kolejka, odruch prolaktynowy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: leksykon leków online nfz szczecin sanatorium kolejka odruch prolaktynowy