Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Przełamanie milczenia zmiany – zwiększenie przejrzystości w zakresie uczestnictwa w operacjach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Stoimy i wymieniamy krzesła w sali operacyjnej, bezgłośnie w naszych skarpetach. Pomieszczenie jest ciche, gdy przechodzę przez kolejne stopnie pod mikroskopem: nacięcia rogówkowe, lepkosprężyste, kapsuloreksja – rozrywanie przy użyciu szczypiec małego okrągłego otworu w przedniej kapsule, aby uzyskać dostęp do soczewki. Oddycham płytko, starając się uniknąć wydawania dźwięku przy każdym wdechu i wydechu; przypadkowy chit-czat powszechny w salach operacyjnych jest wyraźnie nieobecny. Z ulgą słyszę dźwięk i muzyczne crescale maszyny do fakoemulsyfikacji, ponieważ wykorzystuje ona płyn i ultradźwięki do usuwania fragmentów zaćmy. Cisza wraca po włożeniu nowego obiektywu i zakończeniu ostatnich kroków procedury. Następnie dr X odsuwa mnie na bok, aby wyjąć wziernik, który otwiera powieki, a ona odrywa sterylną zasłonę zakrywającą twarz pacjenta, co również uniemożliwia mu widzenie. Wszystko gotowe , mówi dr X. Wszystko poszło dobrze. Uśmiecha się, kładąc tarczę na lewym oku pacjenta, i zostaje wyrzucony na zewnątrz.
Dr X zwraca się do mnie. Dobra robota – mówi. Daje mi kilka wskazówek, jak ciąć obiektyw bardziej efektywnie i chwyta następny wykres.
Nie wszyscy uczęszczający do okulistów oczekują, że stażyści będą działać w ciszy, ale wielu mieszkańców okulistki doświadcza pewnych zmian w tym scenariuszu. Niektórzy chirurdzy otwarcie mówią, że mieszkańcy działają, a inni nawet zgłaszają kandydatów do swojej techniki, z niewielkim szacunkiem dla percepcji pacjentów. Nigdy nie miałem nic przeciwko takim związywaniu języka; raczej, zawsze bałam się cichej zmiany. Mimowska, bezdźwięczna komunikacja na szczycie w pełni sprawnego pacjenta jest wyraźnie zwodnicza i wydaje się wprost sprzeczna z zaufaniem wymaganym w dobrej relacji lekarz-pacjent.
Problem nieujawnionego uczestnictwa w stażu nie jest unikalny dla okulistyki – ma znaczenie dla lekarzy, którzy szkolą się w wykonywaniu wszelkiego rodzaju procedur. Badanie jakościowe kanadyjskich chirurgów w wielu specjalnościach ujawniło brak ujawnienia pacjentom szczegółów śródoperacyjnego udziału rezydentów1, a mieszkańcy operacyjni wyrażali obawy moralne nad brakiem świadomości ich roli. W stosunkowo łatwy sposób można utrzymać koncepcję uczestnictwa rezydentów w sposób abstrakcyjny, jeśli pacjent będzie spać lub być uspokojony podczas zabiegu lub jeśli musi to być wykonywane przez zespół, a nie przez pojedynczego chirurga. Rola rezydenta jest jednak bardziej oczywista w przypadku zabiegów z jednym operatorem, takich jak chirurgia zaćmy, ponieważ pacjent stojący na stole czeka, aż ktoś otworzy mu oko. Zastosowana minimalna sedacja zmusza chirurga do pełnego ujawnienia zaangażowania ucznia lub jawnego oszukiwania pacjenta, podkreślając problemy, z którymi boryka się wielu lekarzy, uzyskując zgodę pacjentów na uczestnictwo przez stażystów.
Lekarze w placówkach oświatowych walczą o zrównoważenie zaangażowania w szkolenie rezydentów z zaangażowaniem powierniczym w opiekę nad pacjentem w obliczu potencjalnie zwiększonego ryzyka powikłań. Trudno jest jednak dokładnie określić, w jakim stopniu uczestnicy szkolenia zwiększają liczbę powikłań. Surowe analizy współczynników powikłań można interpretować jako ujawniające wyższe wskaźniki z procedurami wykonywanymi przez rezydentów, ale te retrospektywne analizy często wykorzystują zestawy danych, które nie w pełni odpowiadają za większą złożoność przypadków kierowanych do akademickich centrów medycznych w porównaniu z tymi obserwowanymi w prywatne kliniki
[patrz też: antybiotyk sumamed, ornet, metodyści lublin ]

Tags: , ,

No Responses to “Przełamanie milczenia zmiany – zwiększenie przejrzystości w zakresie uczestnictwa w operacjach”

 1. Mikołaj Says:

  Article marked with the noticed of: odszkodowanie za śmierć[...]

 2. Highlander Monk Says:

  Ja polecam suplement wapń

 3. Marcel Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do skup ziół[...]

 4. Jeremi Says:

  Różną zawartość witamin w suszonych i świeżych owocach

 5. Esquire Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do leczenie kanałowe pod mikroskopem[...]

 6. Vagabond Warrior Says:

  Ból brzucha w prawym podbrzuszu może oznaczać torbiel jajnika

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyk sumamed metodyści lublin ornet