Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Przełamanie milczenia zmiany – zwiększenie przejrzystości w zakresie uczestnictwa w operacjach ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Niezależnie od tego, czy wzrost ryzyka jest realny, czy potencjalny, obawy dotyczące reakcji pacjentów sprawiają, że wielu lekarzy zastanawia się, czy pacjenci powinni być o tym poinformowani. Jeśli tak, czy mieszkańcy będą mieli mniej możliwości działania. Czy pacjenci będą się niepotrzebnie niepokoić. Czy słowo wydostanie się i negatywnie wpłynie na polecenia. Literatura na temat zgody pacjenta na uczestnictwo stażysty w chirurgii jest sprzeczna, ale sugeruje, że im bardziej realistyczny jest scenariusz udzielany pacjentom, tym mniej prawdopodobne jest, że zgodzą się na udział w stażach, zwłaszcza przez młodszych stażystów.2 Gan et al. podkreślają wpływ chirurga na dyskusję o świadomej zgodzie; odkryli, że szczegółowe, zinterpretowane na piśmie ujawnienie uczestnictwa w stażach sprawiło, że 95% z 106 pacjentów zgodziło się na udział w zajęciach. Autorzy przyznają jednak, że nie ujawnili potencjalnego zwiększonego ryzyka powikłań, ponieważ zakładali, że jest on zrozumiany.
Pacjenci wyraźnie oświadczyli, że chcą być informowani, a brak ujawnienia udziału stażystów w operacjach może już obniżyć zaufanie publiczne. Amerykańskie sądy zgadzają się, a precedensy prawne uznawały operację ducha – w której jednego chirurga zastępuje inny bez zgody pacjenta – bateria ze strony chirurga operacyjnego (w tym przypadku przez stażystę) i oszustwo ze strony chirurg, któremu udzielono zgody (tutaj, lekarz nadzorujący) .4 Lekarze mają etyczny obowiązek dostarczania pacjentom informacji potrzebnych do samodzielnego podejmowania decyzji medycznych, w tym decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu leczącego lekarza. Mamy także społeczny i zawodowy obowiązek szkolenia przyszłych chirurgów do opieki nad przyszłymi pacjentami.
Co się stanie, jeśli z dumą i otwarcie opowiemy o uczestnictwie mieszkańców w naszych pacjentach, zamiast zawstydzać ukrywając naszą potrzebę szkolenia przyszłych chirurgów. W końcu niektórzy pacjenci rzeczywiście szukają instytucji akademickich, ponieważ chcą skorzystać z opieki, wiedzy i ciągłych ulepszeń jakości oferowanych przez instytucje dydaktyczne, a wielu pacjentów rozumie, że stażyści odgrywają integralną rolę w takich instytucjach. Gdybyśmy byli szczerzy w związku z zaangażowaniem mieszkańców, stażysta podejmujący kluczowe etapy operacji byłby osobiście wprowadzony do pacjenta w przedoperacyjnej klinice przed rozpoczęciem procesu zgody, aby umożliwić przejrzystość w zakresie swojej roli i zwiększyć uczestnictwo pacjentów w proces edukacyjny. Systematyczne podejście do zachowania należytej staranności (patrz Proponowane aspekty przejrzystego podejścia do angażowania stażystów w chirurgii) również ograniczałoby możliwości pacjentów do prywatnego żądania wykluczenia stażystów, a prawdopodobnie znajomość sprawiłaby, że pacjenci czuliby się bardziej komfortowo ze stażystami. Bezpośrednie zaangażowanie pacjentów pomogłoby im zrozumieć wartość stażystów w naszych instytucjach i zachęcić ich do zaakceptowania zaangażowania mieszkańców w ich opiekę.
Zwiększona przejrzystość może również pociągać za sobą formalne śledzenie i raportowanie wyników chirurgicznych, pozwalając na pokazanie naszej zdolności do osiągania wysokiej jakości treningu i lepszych wyników pacjenta jednocześnie. Odpowiednio solidny zestaw danych zostałby skorygowany pod względem złożoności sprawy i mógłby być powiązany z bazami danych dotyczących pacjentów, na przykład w krajowym programie poprawy jakości chirurgicznej American College of Chirurdzy
[hasła pokrewne: dzienny oddział psychiatryczny, tropikamid, konsylium szamotuły ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dzienny oddział psychiatryczny konsylium szamotuły tropikamid