Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Post-9/11 Tortury na CIA “Czarne strony” – Lekarze i prawnicy pracujący razem cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W więzieniach amerykańskich medycyna (i zdrowie publiczne) również była wykorzystywana do uzasadniania dominacji przymusowej nagości więźniów w postaci rutynowych obowiązkowych rewizji pasków.3 Mniejszość republikańska komisji senackiej (obecnie większość) opublikowała odparcie sprawozdania, twierdząc, że jest ono niepełne, ponieważ opierało się wyłącznie na dokumentach i nie obejmowało uczestników przesłuchań. Mniejszość również nie zgodziła się, że tortury nie przyniosły żadnych użytecznych informacji, poprawnie zauważając, że nie ma sposobu na odtworzenie scenariusza nieortortowego, aby zobaczyć, jakie informacje można było znaleźć bez tortur. Z drugiej strony, czy tortury działają – jak to, czy niewolnictwo działa – jest po prostu niewłaściwym pytaniem4. Obie są uznawane międzynarodowo za zbrodnie przeciwko ludzkości, które nie mają żadnego uzasadnienia.
W 2004 roku Robert Lifton napisał w czasopiśmie, że lekarze mogą stać się oprawcami, umieszczając ich w sytuacjach powodujących okrucieństwo . 5 Jedną z takich sytuacji jest z pewnością czarna strona CIA, strona bez oficjalnego istnienia, która jest tworzona głównie w celu wydobywania informacji od podejrzanych o terroryzm. Raport Senatu podtrzymuje wniosek Lifton i sugeruje, że jednym ze sposobów uniknięcia powtórzenia się programu tortur jest – jak powiedział prezydent Barack Obama – całkowite wyeliminowanie czarnych stron. Raport poszerza naszą wiedzę o tym, w jaki sposób prawnicy i lekarze mogą współpracować ze sobą, aby zracjonalizować tortury – dynamikę, która pojawiła się również w więzieniach wojskowych, w tym w Abu Ghraib i Guantanamo, a nawet w niektórych więzieniach w USA, w szczególności w więzieniach supermax i innych polegać w dużym stopniu na odosobnieniu.
Poza eliminacją czarnych stron, prawnicy będą musieli stawić czoła lekarzom, którzy chcą zachować swoją etykę (i przestrzegać, między innymi, norm prawnych, Konwencji Genewskich), wspierać pracowników służby zdrowia w odmowie tortur i odmówić udzielenia agentom CIA i wykonawców przyszłego immunitetu prawnego za naruszenie praw człowieka. I we wszystkich kontekstach lekarze powinni działać tylko w sposób zgodny z dobrą i akceptowaną praktyką lekarską, za zgodą swoich pacjentów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Departamentu Zdrowia, Bioetyki i Praw Człowieka, Boston University School of Public Health (GJA, SSC) i Departamentu Medycyny, Boston University School of Medicine (SSC) – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Senat Wybierz komisję ds. Wywiadu. Badanie komisji programu zatrzymania i przesłuchań Centralnej Agencji Wywiadowczej. 3 grudnia 2014 r. (Http://www.intelligence.senate.gov/study2014/sscistudy1.pdf).

2. Cumming-Bruce Nun szef praw krytykuje mocarstwa światowe. New York Times. 6 marca 2015 r .: A8.

3. Annas GJ. Przeszukuj w Sądzie Najwyższym – więzienia i zdrowie publiczne. N Engl J Med 2012; 367: 1653-1657
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4 Cole D. Czy raport z tortur przekazał CIA rap. New York Times. 22 lutego 2015 r .: SR6.

5. Lifton RJ. Lekarze i tortury. N Engl J Med 2004; 351: 415-416
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: pielografia, eskulap racibórz, przeprost łokcia ]

Tags: , ,

No Responses to “Post-9/11 Tortury na CIA “Czarne strony” – Lekarze i prawnicy pracujący razem cd”

 1. Electric Player Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do okulary[...]

 2. Anna Says:

  Zrobiłem to badanie.

 3. Candy Butcher Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog Rzeszów[...]

 4. Suicide Jockey Says:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

 5. Aurelia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Diabetolog kraków[...]

 6. Natalia Says:

  Do tego non stop zimne ręce

Powiązane tematy z artykułem: eskulap racibórz pielografia przeprost łokcia