Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Leczenie spoczynkowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 25th, 2018

Leczenie spoczynkowe stosuje się: 1) w ostrych i podostrych zapaleniach narządu moczowego, nawet 2) 3) 4) w mocznicy; 5) w biernym przekrwieniu nerek; 6). w krwotokach zdarzających się W przebiegu gruźlicy nerek i innych chorób narządu moczowego ; 7) w ogóle w ciężkich chorobach narządu moczowego. W chorobach przewlekłych narządu moczowego poza okresami pogorszenia nie żąda się bezwzględnego leżenia chorych w łóżku. Chorym zezwala się na pracę fizyczną i umysłową, lecz jej natężenie powinno być dostosowane do stanu choroby. Jednakże w przewlekłych chorobach nerek są bardzo pożądane częste, chociażby krótkie wypoczynki, zwłaszcza połączone z leczeniem klimatycznym i dietetycznym. Najmniejsze już objawy osłabienia mięśnia sercowego lub zagrażającej mocznicy nakazują bezwzględne leżenie w łóżku, uzupełnione innymi metodami leczenia. 3. Leczenie dietetyczne Prócz spokoju i uregulowania trybu życia ogromne. znaczenie, zwłaszcza w leczeniu chorób nerek, ma leczenie dietetyczne. Ta metoda oszczędzająca polega: 1) na dostarczaniu choremu dostatecznej ilości jednostek ciepła; 2) na wyłączeniu z pożywienia pokarmów drażniących narząd moczowy, szczególnie nerki; 3) na wyłączeniu lub ograniczeniu także takich pokarmów, z których w ustroju powstają wytwory przemiany materii zatruwające go,. jeśli ulegną zatrzymaniu.
Jednostki ciepła. Niezbędna ilość jednostek ciepła dla osoby średniego wzrostu i średniego odżywienia stanowi: 1) w razie zwykłego leżenia w łóżku 1,25 na 1 kilogram wagi ciała. i na godzinę, czyli 30 na dobę; , 2) dla osoby nieleżącej, lecz i nie wykonującej pracy fizycznej 1,5 na 1 kg wagi ciała i na godzinę, czyli. 36 na dobę; 3) dla osoby wykonującej średnią pracę fizyczną 1,75 na kg wagi, ciała i na godzinę, czyli 42 na dobę; 4) dla osoby wykonującej ciężką pracę fizyczną – 2 i więcej na kg wagi ciała i jedną godzinę, czyli 48 i więcej na dobę. Zatem osoba średniego wzrostu i średnio odżywiona, ważąca np. 68 kg.. gdy leży w łóżku, wymaga dla zachowania równowagi 2040 jednostek: ciepła na dobę. Tych norm trzymamy się zasadniczo także w chorobach narządu moczowego, pokrywając zapotrzebowanie ciepła białkiem, węglowodanami i tłuszczami. Minimum dobowej ilości białka w pożywieniu stanowi. w chorobach nerek dla osoby średniej i średnio odżywionej 70-80 g. W przypadkach przebiegających z zatrzymaniem w ustroju mocznika. i w ogóle azotu niebiałkowego tę ilość obniża się. Powstający wskutek tego niedobór jednostek ciepła zastępuje się przez węglowodany i częściowo przez tłuszcze. Obliczenia zastępcze opiera się na tym, że 1 g białka oraz 1 g węglowodanów wytwarzają po 4,1 jednostek ciepła, a 1 g tłuszczu – 9,3. Znaczniej ograniczać białko można tylko na krótko, w przeciwnym bowiem razie wzmaga się rozpad białka ustrojowego. [hasła pokrewne: gabinety stomatologiczne, krwiak zaotrzewnowy, dzienny oddział psychiatryczny
]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dentysta Lublin dzienny oddział psychiatryczny krwiak zaotrzewnowy