Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Jednomyślność w sprawie śmierci z godnością – Legalizowanie umieralności polegającej na przyjmowaniu lekarzy w Kanadzie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W lutym 2015 r. Kanada zalegalizowała umieranie z pomocą lekarza – pierwszą wśród krajów z systemami common law, w których prawo jest często opracowywane przez sędziów w drodze decyzji i precedensu. Sąd Najwyższy Kanady wydał decyzję w sprawie Carter przeciwko Kanadzie 1, a jej uzasadnienie i implikacje dla praktyki klinicznej stanowią przedmiot analizy. Droga Kanady do tego punktu nie była krótka. W 1993 r. Trybunał odrzucił zalegalizowanie śmierci z pomocą lekarza przy głosowaniu od 5 do 4, a Parlament od tamtej pory wielokrotnie rozważał tę kwestię, ale ponaglał ją – mimo że prowincja Quebec uchwaliła w 2014 r. Ustawę pomocy medycznej w umieraniu . Wyrok w sprawie Cartera spowodował roczny okres karencji, podczas którego kanadyjskie rządy federalne i prowincjonalne oraz przedstawiciele zawodów medycznych muszą zorganizować odpowiednie zmiany, aby do początku 2016 r. Kanadyjscy pacjenci mogli wybrać umrzeć z pomocą lekarza.
Prawne kamienie milowe w umieraniu poległym przez lekarza, 1994-2015. Umiejętność polegania na nauczycielu jest kontrowersyjna pod względem etycznym i prawnym, a niewiele krajów lub państw ją przyjęło (patrz oś czasu). Jednak Kanadyjczycy najwyraźniej przytłaczająco wierzą, że nadszedł jego czas. Co uderzające, dziewięciu sędziów Trybunału orzekło jednogłośnie, bez sprzeciwu. W pełni 78% Kanadyjczyków sondowanych po ich decyzji zgodziło się, 60% zdecydowanie , więc tylko 9% zdecydowanie sprzeciwiało się. Przewidując wyrok Trybunału, Kanadyjskie Stowarzyszenie Medyczne porzuciło swój sprzeciw wobec lekarzy pomagających w śmierci. Co więc takiego w sądzie, czy kanadyjskim medycznym, prawniczym i społecznym gobelinie, które sprawiły, że typowo łatwopalna propozycja była tak akceptowalna.
Kodeks karny Kanady chroni życie w sposób skrupulatny. Zabrania doradzania, pomagania lub nawoływania osoby do popełnienia samobójstwa, a jeśli taka pomoc nawet pośrednio powoduje śmierć, uważa się ją za zabójstwo, nawet jeśli dana osoba wyraziła na to zgodę. Ale konstytucja Kanady, która jest prawem wyższym, podkreśla autonomię i godność. Zgodnie z Kanadyjską Kartą Praw i Wolności każdy ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa osoby oraz prawo do tego, aby jej nie pozbawiono, chyba że zgodnie z zasadami podstawowej sprawiedliwości , chociaż społeczeństwo może nałożyć rozsądne ograniczenia na takie prawa. prawa. Kiedy osoba umotywowana psychicznie dobrowolnie zginie i będzie chciała pomocy lekarza, nie jest jasne, czy kodeks karny, czy też prawa Karty są traktowane priorytetowo.
Biorąc pod uwagę zaangażowanie lekarzy w śmierć pacjenta, praktyka lekarska zazwyczaj rozróżnia przyczyny zaniechania (dopuszczalne jest stosowanie się do nakazu nie reanimować ) i przyczyny prowizji (zakazane jest podawanie nadmiaru barbituranów). To rozróżnienie stosuje się codziennie w krytycznych i paliatywnych oddziałach opiekuńczych, ale wielu prawników i sędziów od dawna uważało to za nielogiczne. Na przykład w 1993 r. Sąd najwyższy w Anglii zastanawiał się, czy lekarze mogliby, za zgodą rodziny, legalnie zaprzestać sondowania przez zgłębnik nosowo-żołądkowy pacjenta w trwałym stanie wegetatywnym.3 Sąd rozstrzygnął kwestię, czy ekstubacja pacjenta była morderczym prowizja, czy zaprzestanie karmienia pacjenta było humanitarnym aktem zaniechania, i czy pozostawienie pacjenta intubowanego, ale głodującego w jakiś sposób spowodowało moralną różnicę – pytania, które przekształcają się w nie do zniesienia drobnych różnic , jak narzekał jeden z sędziów
[hasła pokrewne: eskulap racibórz, przeprost łokcia, płyn surowiczy ]

Tags: , ,

No Responses to “Jednomyślność w sprawie śmierci z godnością – Legalizowanie umieralności polegającej na przyjmowaniu lekarzy w Kanadzie”

 1. Digger Says:

  Mam nadzieję że nastąpią jakieś zmiany w diagnozie

 2. Aleks Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog w lublinie[...]

 3. 101 Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

 4. Jędrzej Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: centrum stomatologiczne[...]

 5. Oliver Says:

  moje wyniki: tsh 4,400

 6. Natural Mess Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: usg piersi opole[...]

 7. Criss Cross Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

Powiązane tematy z artykułem: eskulap racibórz przeprost łokcia płyn surowiczy