Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Jednomyślność w sprawie śmierci z godnością – Legalizowanie umieralności polegającej na przyjmowaniu lekarzy w Kanadzie cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Minister sprawiedliwości Kanady zdyskredytował opcję uchylenia wyroku Trybunału za pomocą klauzuli niezależności Karty – kontrowersyjnej karty atutowej, z której Parlament nigdy nie korzystał – a w roku wyborów rząd federalny ma wyższe priorytety niż regulowanie umierania wspomaganego przez lekarza. Mogłoby nawet pozostawić nieuregulowanego lekarza, który nie zostałby uregulowany, podobnie jak aborcję, której nigdy nie przeregulował w ciągu dziesięcioleci od czasu, gdy Trybunał złamał przepisy kodeksu karnego, które go regulują. Wówczas to 10 rządów prowincji kanadyjskich albo generowałoby porady prawne, tak jak zrobił to Quebec, albo nie robiąc nic i pozwalając lekarzom wyznaczyć własną praktykę. Dwa pytania bez odpowiedzi są szczególnie trudne: po pierwsze, jak zdefiniować rodzaj ciężkiego i nieodwracalnego stanu medycznego , za który Trybunał nalega, aby umrzeć z pomocą lekarza, ponieważ kontrowersyjnie ta kategoria może dotyczyć niektórych osób, które nie są ani terminowe, ani fizyczne. chorzy, tacy jak osoby z depresją oporną na leczenie; a po drugie, jak zorganizować zawód, aby uwzględnić prawa lekarzy z religijnymi lub sumiennymi zastrzeżeniami do umierania wspomaganego przez lekarza bez ingerencji w prawa pacjentów. Kanadyjskie Stowarzyszenie Lekarzy Opieki Paliatywnej twierdzi, że większość jego członków nie chce pomagać pacjentom w umieraniu; nie będą odgrywać wiodącej roli w odpowiadaniu na te pytania.5 Czas pokaże, kto prowadzi, i czy pojawi się nowa subspecjalność w umieraniu wspomaganym przez lekarza. Tymczasem uderzające jest to, że nawet w obliczu tak dużej niepewności, społeczeństwo kanadyjskie wydaje się na ogół bardziej wiarygodne niż lękliwe, a decyzja Trybunału prawie nie wywołała wojny kulturalnej.
Orzeczenie prawdopodobnie zapowiada zmiany poza Kanadą. Naśladownictwo jest cechą świata common law i jeśli na przykład w Anglii, Indiach lub Południowej Afryce toczy się postępowanie karne z udziałem lekarza, to szanse są wysokie, aby sędziowie korzystali z rozumowania Trybunału Kanadyjskiego. Społeczeństwa również się zmieniają, aw nadchodzących dziesięcioleciach starzejące się społeczeństwa o rosnącej zamożności i zapadalności na choroby przewlekłe będą coraz bardziej kwestionować medyczne i prawne ortodoksie dotyczące końca życia. Biorąc pod uwagę przepływ legalnych pomysłów i zmieniających się danych demograficznych, zmiana i konwergencja wokół umierania wspomaganego przez lekarza jako standardu opieki wydaje się nieunikniona.
Wydarzenia te będą kłopotliwe dla osób, które instynktownie odnajdują zalegalizowany odstraszacz wspomagany przez lekarza. Ale coraz częściej społeczeństwo uznaje, że odmawianie ludziom prawa do godnego życia i bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej odpychające.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Prawa, Wydziału Medycyny i Instytutu Zdrowia Populacji Uniwersytetu w Ottawie, Ottawa, Kanada.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Carter przeciwko Kanada (prokurator generalny), SCC z 2015 r. 5.

2. Vincent D. Większość Kanadyjczyków popiera udzielanie pomocy przy wymierzaniu śmierci, pokazy ankiet. Toronto Star. 13 lutego 2015 r. (Http://www.thestar.com/news/canada/2015/02/13/most-canadians-support-assisted-death-ruling-poll-shows.html).

3 Airedale NHS Trust przeciwko Bland [1993] Wszystkie ER 821 (HL).

4. R. v. Morgentaler [1988] SCR 30.

5. Eggerston L. Większość lekarzy paliatywnych nie chce odgrywać żadnej roli w asystowaniu śmierci. CMAJ 2015; 187: E177-E177
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (13)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (12)
[więcej w: ornet, medycyna rodzinna grójecka, antybiotyk sumamed ]

Tags: , ,

No Responses to “Jednomyślność w sprawie śmierci z godnością – Legalizowanie umieralności polegającej na przyjmowaniu lekarzy w Kanadzie cd”

 1. Jagna Says:

  nadwrażliwe jelita i nietolerancja mleka krowiego

 2. Artur Says:

  Article marked with the noticed of: szczoteczki elektryczne do zębów[...]

 3. Mad Irishman Says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

 4. Toolmaker Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zmarszczki[...]

 5. Robert Says:

  Badaja badaja i nic

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyk sumamed medycyna rodzinna grójecka ornet