Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Jednomyślność w sprawie śmierci z godnością – Legalizowanie umieralności polegającej na przyjmowaniu lekarzy w Kanadzie ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Decydując się na ekstubację, Lord Goff z Chieveley słusznie przewidział zarzut hipokryzji, ponieważ można zapytać, dlaczego, jeśli lekarz, poprzez przerwanie leczenia, ma prawo do tego, aby pozwolić swojemu pacjentowi umrzeć, nie powinno być dozwolone jego wydawanie o swojej nędzy natychmiast, w bardziej ludzki sposób, poprzez śmiertelny zastrzyk, niż pozwolić mu pozostać z bólu aż do śmierci. W dziedzinie zdrowia publicznego będzie to nazywane argumentem redukcji szkód. A Sąd Najwyższy Kanady lubi redukować szkody. Od 2011 r. Jednogłośne wyroki odwołują się do prawa Karty do życia, wolności i bezpieczeństwa osoby w legalizowaniu nadzorowanych ośrodków iniekcyjnych dla osób uzależnionych od narkotyków i domów publicznych dla prostytutek, ponieważ dowody wykazały, że stosowanie narkotyków w drodze iniekcji i sprzedawanie płci jest bezpieczniejsze dzięki nadzorowi i ochronie niż bez. Podobnie, w odniesieniu do umierania wspomaganego przez lekarza, Trybunał uzasadnił, że tradycyjne metody samobójstwa naruszyły bezpieczeństwo osoby przez pacjentów bardziej niż metody kliniczne stosowane pod kontrolą lekarza.
Sędziowie poszli dalej, zauważając, że kiedy kodeks karny uniemożliwia osobie podejmowanie decyzji dotyczących czegoś tak osobistego jak jego śmierć lub integralność cielesna, to pozbawienie autonomii powoduje krzywdę psychiczną i dystres, naruszając prawo do wolności Karty. Odpowiedź jednostki na ciężki i nieodwracalny stan medyczny – pisze Trybunał – ma kluczowe znaczenie dla ich godności i autonomii. Prawo pozwala osobom w tej sytuacji na żądanie sedacji paliatywnej, odmowy sztucznego odżywiania lub nawodnienia, lub zażądania usunięcia podtrzymującego życie sprzętu medycznego, ale odmawia im prawa do żądania pomocy lekarza w umieraniu. Koliduje to z ich zdolnością do podejmowania decyzji dotyczących ich integralności cielesnej i opieki medycznej, a zatem okopy na wolności.
Sędziowie uniknęli rozróżnienia między prowizją i prowizją, dochodząc do wniosku, że dopóki pacjent w ciężkich i nieodwracalnych cieśninach może wyrazić świadomą zgodę, nie ma znaczenia, czy lekarz aktywnie lub pasywnie pomaga, ponieważ godność i autonomia pacjenta wymagają kontroli w obu przypadkach. . Chociaż Trybunał nie powoływał się na koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie , było wyraźnie na tej samej długości fali, co współczesna medycyna, dając pacjentom wybór, czy to do opieki paliatywnej, czy do wspomaganego przez lekarza umierania. Patrząc przez tę soczewkę, decyzja Trybunału wydaje się nie radykalna, ale skromna.
Rząd Kanady twierdził, że wybór pacjentów dałby niebezpiecznie śliskie nachylenie dla pacjentów wrażliwych z punktu widzenia decyzji – takich jak ci, którzy są wymuszeni, upośledzeni poznawczo, niepełnosprawni lub chorzy psychicznie – którzy mogą skończyć śmiercią, jeśli umieranie z pomocą lekarza nie jest przestępstwem. Trybunał był bezsporny. Zagrożenia dla takich pacjentów pod koniec życia są już nieodłączną częścią naszego systemu medycznego , napisano, i przypisuje się lekarzom ogólną ocenę tych zagrożeń w sposób rozsądny. Sędziowie stwierdzili, że znane metody pomiaru świadomej zgody – polegającej na wcześniejszych dyrektywach lub zastępczych decydentach – powinny wystarczyć.
Nikt jeszcze nie wie, jak w praktyce rozwinie się umierający lekarz; po to jest okres karencji
[patrz też: przychodnia reymonta, dermatolog bez skierowania, wojewodzki osrodek medycyny pracy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog bez skierowania przychodnia reymonta wojewodzki osrodek medycyny pracy