Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Ekonomia behawioralna i rekompensata lekarska – obietnica i wyzwania ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 7th, 2018

Szpital Ogólny w Massachusetts, na przykład, stosował strategię wstępnych płatności motywacyjnych, mających na celu poprawę higieny rąk, zwiększenie przepisywania leków elektronicznych i zmniejszenie użycia w oddziale ratunkowym.4 Lekarze otrzymywali płatności motywacyjne przed okresem pomiaru, niezależnie od regularnych wypłaty. Badanie uczestniczących lekarzy wykazało, że 78% uważa, że program zwiększył skupienie lekarzy na jakości opieki, a 79% chciało, aby było kontynuowane. Inne koncepcje ekonomii behawioralnej mogą pomóc w określeniu, w jaki sposób i kiedy należy poczynić zachęty do poprawy zdolności organizacji do promowania określonych celów. Na przykład wpływ płatności motywacyjnych zależy od punktu odniesienia i sposobu kształtowania zachęt. Ludzie postrzegają znacznie większą różnicę między 0 a 100 USD niż między 1000 a 1100 USD. A gdy opłaty motywacyjne za cel, taki jak zwiększenie odsetka kolonoskopii, zostaną oddzielone od rutynowej rekompensaty, efekt kognitywny nawet niewielkich zachęt zostanie wzmocniony i spowoduje większą reakcję behawioralną.
Płatności motywacyjne są również bardziej skuteczne jako seria małych, częstych płatności niż jako zryczałtowana premia na koniec roku, która nie zapewnia natychmiastowej informacji zwrotnej potrzebnej do wpływania na zachowanie. Znaczenie mają tutaj pojęcia zależności od punktu odniesienia i malejące zyski krańcowe: narzędzie uzyskane z 10 płatności o wartości 100 USD każda jest większe niż z pojedynczej płatności w wysokości 1000 USD, ponieważ zresetowaliśmy nasz punkt odniesienia po każdej płatności. (Oczywiście, nieskończenie małe i bardzo częste płatności byłyby tylko irytacją, optymalny stosunek częstotliwości do wielkości dla płatności prawdopodobnie jest różny i będzie wymagał dalszych badań.)
Wreszcie ludzie mają silną psychologiczną potrzebę utrzymania pozytywnego wizerunku. Powiązanie zachęt do osiągnięć z odwołaniami do wizerunku i tożsamości zawodowej stanowi dodatkową dźwignię do osiągnięcia celów jakości i wydajności. Podawanie do publicznej wiadomości części składowej wyników lekarzy, przynajmniej w ramach organizacji, może wzmocnić efekt zachęt finansowych.
W miarę przechodzenia do systemu, który nagradza wartość, muszą wystąpić niezliczone zmiany strukturalne i operacyjne. Początkowo może być trudne dostosowanie się do nowych zaleceń i modeli opieki nad opieką. Zachowanie lekarzy może odbiegać od zaleceń z różnych powodów, w tym ze względu na czasochłonność interwencji, niskie zyski lub nieodpowiednie dla danej sytuacji klinicznej. Nie wszystkie decyzje kliniczne będą lub powinny podlegać interwencjom opartym na analizie ekonomii behawioralnej, ale dla pewnych przekształceń w dostarczaniu i płatnościach opieki zdrowotnej, takie spostrzeżenia mogą być potężną siłą do zmiany. Jednym z wyzwań jest identyfikacja klinicystów, pacjentów i niewydolność systemu, w przypadku których zachęty mogą być najbardziej pomocne.
Najskuteczniejsze zastosowania ekonomii behawioralnej będą prawdopodobnie dla interwencji, które mają mocną bazę dowodową (np. Zapewnienie opartego na wytycznych stosowania terapii statynami), które korygują systemową nieskuteczność (np. Promując terminowe wyładowania szpitalne) i które są zaniedbywane, ponieważ są postrzegane jako trudne lub niewygodne, nie dlatego, że są postrzegane jako niepotrzebne lub arbitralne (np. przejście na przepisywanie elektroniczne).
Ważne jest również zaoferowanie klinicystom zachęt do procesów lub wyników w dużej mierze pod ich kontrolą – nie tych silnie uzależnionych od zachowania pacjenta lub procesów administracyjnych
[hasła pokrewne: przychodnia reymonta poznań, przychodnia reymonta Warszawa, przychodnia reymonta ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ellaone ulotka konsylium szamotuły przychodnia reymonta