Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Efekty placebo w medycynie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Efekty placebo są często uważane za efekty obojętnej substancji , ale ta charakterystyka wprowadza w błąd. W szerokim sensie, efektem placebo jest poprawa symptomów pacjentów, które można przypisać ich udziałowi w spotkaniu terapeutycznym, z jego rytuałami, symbolami i interakcjami. Efekty te różnią się od efektów dyskretnych terapii i są wytrącane przez kontekstualne lub środowiskowe sygnały, które otaczają interwencje medyczne, zarówno te, które są fałszywe i pozbawione naturalnej mocy terapeutycznej, jak i te o udowodnionej skuteczności. Ten różnorodny zbiór znaków i zachowań obejmuje możliwe do zidentyfikowania akcesoria i ustawienia związane z opieką zdrowotną, zaangażowanie emocjonalne i poznawcze u klinicystów, świadkowanie empatyczne i bliskie oraz nakładanie rąk. Efekty placebo opierają się na złożonych mechanizmach neurobiologicznych, w których biorą udział neuroprzekaźniki (np. Endorfiny, kannabinoidy i dopamina) oraz aktywację specyficznych, policzalnych i odpowiednich obszarów mózgu (np. Kory przedczołowej, przedniej wyspy, korzenia obręczy przedniej jamy przedniej i ciała migdałowatego w grupie placebo analgezja) .1 Wiele popularnych leków również działa poprzez te ścieżki. Ponadto, zaczynają być identyfikowane sygnatury genetyczne pacjentów, którzy mogą reagować na placebo.2 Takie podstawowe mechanistyczne odkrycia znacznie podniosły wiarygodność efektów placebo. Co więcej, ostatnie badania kliniczne nad efektami placebo dostarczyły przekonujących dowodów, że te efekty są prawdziwymi zjawiskami biopsychospołecznymi, które reprezentują coś więcej niż zwykłą spontaniczną remisję, normalne fluktuacje symptomów i regresję do średniej.1 Zatem, czego się nauczyliśmy o efektach placebo do tej pory, i co nasze obecne rozumienie mówi o medycynie.
Po pierwsze, chociaż placebo może przynieść ulgę, rzadko leczy. Chociaż badania ujawniły obiektywne ścieżki neurobiologiczne i korelacje odpowiedzi na placebo, dotychczasowe dowody sugerują, że korzyści terapeutyczne związane z efektami placebo nie zmieniają patofizjologii chorób wykraczających poza ich symptomatyczne objawy; dotyczą przede wszystkim subiektywnych i samooceny objawów. Na przykład nie ma dowodów na to, że placebo może zmniejszać guzy; jednak eksperymenty wykazują, że powszechne objawy raka i skutki uboczne leczenia raka (np. zmęczenie, nudności, uderzenia gorąca i ból) odpowiadają na leczenie placebo. Podobnie, eksperyment u pacjentów z astmą wykazał, że placebo nie wpływają na wymuszoną objętość wydechową pacjentów w ciągu sekundy (FEV1), ale mogą jednak dramatycznie złagodzić postrzegane objawy.3 Ten wniosek śledzi dowody związane z wieloma stanami, takimi jak układ mięśniowo-szkieletowy, żołądkowo-jelitowy i zaburzenia moczowo-płciowe.
Po drugie, efekty placebo to nie tylko zwykłe pigułki: efekty symboli i interakcje między klinicystami mogą radykalnie zwiększyć skuteczność farmaceutyków. Na przykład ostatnie badanie dotyczące epizodycznej migreny wykazało, że gdy pacjenci przyjmowali rizatryptan (10 mg) oznaczony jako placebo (leczenie, które teoretycznie miało czyste działanie farmakologiczne ), wyniki nie różniły się od wyników uzyskanych od pacjentów przyjmujących placebo w sposób zwodniczy. oznaczony rizatriptanem (czysty efekt oczekiwania)
[patrz też: przychodnia reymonta, doxycyclinum 20, szpital madurowicza łódź ]

Tags: , ,

No Responses to “Efekty placebo w medycynie”

 1. Breadmaker Says:

  Article marked with the noticed of: Implantologia Poznań[...]

 2. Bearded Angler Says:

  Piszta co chceta

 3. Freak Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kurs rzęs[...]

 4. Karol Says:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

Powiązane tematy z artykułem: doxycyclinum 20 przychodnia reymonta szpital madurowicza łódź