Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Dlaczego strategia ma znaczenie teraz

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Do niedawna większość organizacji opieki zdrowotnej mogła przetrwać bez prawdziwej strategii, ponieważ większość firm rozumie ten termin. Nie musieli się martwić o to, jak być inni, ani podejmować bolesnych decyzji o tym, czego nie robić. Dopóki pacjenci przychodzili do drzwi, dobrze się spisali, ponieważ kontrakty za usługi pokrywały ich koszty i trochę więcej. Sukces zawdzięczamy skuteczności operacyjnej: ciężkiej pracy, przyjmowaniu najlepszych praktyk i zdobywaniu reputacji, która przyciągała zarówno pacjentów, jak i talenty. Praktycznie każdy dostawca znajdował się w większości sieci płatników, a pacjenci mogli na ogół szukać opieki w dowolnym miejscu, skromnie lub bez dodatkowych kosztów. Większość organizacji zmaksymalizowała przychody, oferując każdą możliwą usługę w możliwie jak największym zakresie i rozszerzając te same dobrze refundowane usługi, aby subsydiować skrośne mniej rentowne. Zazwyczaj strategia domyślnie miała skalę i obecność na rynku, aby zapewnić dobre stawki i być włączona do sieci.
Ale ta era się kończy. Dobra wydajność operacyjna pozostaje ważna, ale zwrot kosztów maleje i często nie pokrywa pełnych kosztów, ponieważ opieka nad pacjentami objętymi kontami ubezpieczeń publicznych zwiększa coraz większą część dochodów, a ubezpieczyciele prywatni są mniej skłonni do wzajemnego subsydiowania opieki. Wiele organizacji opieki zdrowotnej jest dziś w pobliżu pełnej wydajności, ale mają one płaskie lub malejące przychody.
Siła przetargowa została przesunięta z dostawców. Pacjenci wybierają produkty ubezpieczeniowe z zawężonymi sieciami i wysokimi odliczeniami, co czyni je bardziej wrażliwymi na jakość i koszty usług. Pracodawcy zwiększają presję, domagając się od dostawcy przejrzystości w zakresie kosztów i jakości, a nawet bezpośrednio w umowach z konkurencyjnymi dostawcami. Posiadanie dobrej marki już nie wystarcza: pacjenci i płatnicy szukają dobrej jakości, usługi według usługi.
Sześć podstawowych pytań strategicznych dla organizacji opieki zdrowotnej. Nadszedł czas, aby organizacje opieki zdrowotnej ponownie przemyśleć znaczenie strategii. Strategia polega na dokonywaniu wyborów niezbędnych do odróżnienia organizacji w zaspokajaniu potrzeb klientów. Te wybory dotyczą sześciu kluczowych pytań (patrz tabela).
Po pierwsze: Jaki jest nasz cel. Odpowiedź na to pytanie wymaga rozważenia podstawowego celu organizacji i określenia sukcesu. W większości firm zyski ściśle odzwierciedlają wartość tworzoną dla klientów, więc maksymalizacja zysków jest niezawodnym celem. Ale opieka zdrowotna jest bardziej złożona, a sukces finansowy i sukces z punktu widzenia pacjenta nie były ściśle powiązane. To wszystko jest możliwe, aby przynosić zyski, nie przynosząc dobrych wyników dla pacjentów.
W nowej erze strategia musi odzwierciedlać podstawowy cel organizacji opieki zdrowotnej: co stara się osiągnąć i dla kogo. Marginesy finansowe i cele wzrostu będą raczej skutkami niż czynnikami napędzającymi strategię. Historycznie, organizacje mogły realizować wiele celów, takich jak zaspokajanie potrzeb zdrowotnych wszystkich swoich społeczności, zachowanie autonomii lekarzy, edukowanie klinicystów i prowadzenie badań. Dzisiaj jeden cel musi stać się najważniejszy: poprawa wartości dla pacjentów.
Wartość definiuje się jako wyniki zdrowotne osiągnięte dla pacjentów w stosunku do kosztów ich osiągnięcia
[podobne: płyn surowiczy, szpital madurowicza łódź, wsz skierniewice ]

Tags: , ,

No Responses to “Dlaczego strategia ma znaczenie teraz”

 1. Captain Peroxide Says:

  [..] Cytowany fragment: archiwum dokumentów[...]

 2. The Howling Swede Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

 3. Bianka Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kulturystyka sklep[...]

 4. Springheel Jack Says:

  Moja Mama miała tętniaka

Powiązane tematy z artykułem: płyn surowiczy szpital madurowicza łódź wsz skierniewice