Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Dlaczego strategia ma znaczenie teraz ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Jest to jedyny cel, który może wytyczać strategię w opiece zdrowotnej, jedyną prawdziwą północ , która może rozwiązać trudne wybory, jakich będą musiały dokonać organizacje. Dostawcy, którzy organizują się w celu poprawy wyników i stają się bardziej wydajni, zostaną nagrodzeni pacjentami, profesjonalną satysfakcją i sukcesem finansowym. Będą prosperować, nawet jeśli zwrot kosztów za usługi utrzyma się przez lata, ponieważ lepsze wyniki przyciągną większą liczbę pacjentów, a większa efektywność zmniejszy koszty i poprawi marżę finansową. Ci, którzy nie koncentrują się na wartości, nie mają podstawowych podstaw strategii. Niezależnie od tego, jaka jest dziś ich reputacja, staną się coraz bardziej nieopłacalne i nieistotne. Drugie istotne pytanie strategiczne brzmi: W jakich firmach jesteśmy. W opiece zdrowotnej tradycyjne odpowiedzi – że prowadzimy szpital lub oddział – odzwierciedlają strukturę dziedzictwa, a nie wartość, w której powstaje. Wartość jest tworzona przez poprawę wyników pacjentów z konkretnym stanem w pełnym cyklu opieki, który zazwyczaj obejmuje wiele specjalności i miejsc opieki (w podstawowej opiece zdrowotnej wartość tworzona jest dla grup pacjentów o podobnych potrzebach, takich jak te z wieloma przewlekłymi chorobami; warunki). Wartość może być mierzona i zarządzana tylko w zakresie określonej potrzeby, która jest spełniana, dzięki czemu wyniki mogą być jasno określone i porównywane koszty.
Dlatego też organizacja opieki zdrowotnej to grupa przedsiębiorstw, które leczą określone schorzenia lub opiekują się określonymi segmentami pacjentów. Ryzyko skupienia się na tradycyjnych jednostkach organizacyjnych jest takie, że wartość jest zaciemniona (wysoce heterogeniczni pacjenci, wyniki mają niewielkie znaczenie, a porównywanie kosztów nie ma znaczenia). Wybory konieczne do zapewnienia wartości zostaną pominięte lub uniknięte.
Gdy organizacja zdefiniuje swoje obecne firmy, trzecia kwestia strategiczna dotyczy tego, czy jej zakres powinien zostać zawężony, czy poszerzony: W jaki sposób warunki i populacje pacjentów powinniśmy konkurować. Próba spełnienia wszystkich potrzeb każdego klienta jest receptą na niepowodzenie , pozostawiając organizacje wrażliwe na rywali, którzy koncentrują się na konkretnych warunkach lub poziomach złożoności. Na przykład niektóre akademickie ośrodki medyczne nie oferują już nieskomplikowanych usług o niskim ryzyku, a wiele szpitali środowiskowych rezygnuje z kompleksowej opieki chirurgicznej. Organizacje opieki zdrowotnej pracowały kiedyś nad unikaniem dokonywania tak trudnych wyborów, ale potrzeba dostarczenia wartości wymaga dokonania wyborów.
Czwarte pytanie strategiczne brzmi: W każdym biznesie, w którym decydujemy się konkurować, jak będziemy inni. Organizacje muszą stworzyć unikalną propozycję wartości w każdej firmie. Stara się konkurować o klientów w taki sam sposób, jak rywale często prowadzą do erozji cen i słabej wydajności. Dlatego organizacje muszą oferować coś charakterystycznego dla każdego warunku i populacji, której służą.
Opracowanie oferty o wyjątkowej wartości oznacza organizację wokół wartości, a nie wokół specjalności czy usług. Oznacza to reorganizację opieki nad warunkami w zintegrowane jednostki szkoleniowe (IPU) – zespoły interdyscyplinarne z głęboką wiedzą specjalistyczną, zakresem umiejętności i urządzeniami niezbędnymi do skutecznego i sprawnego osiągnięcia dobrych wyników w całym cyklu opieki
[patrz też: przychodnia reymonta, krwiak zaotrzewnowy, wojewodzki osrodek medycyny pracy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: krwiak zaotrzewnowy przychodnia reymonta wojewodzki osrodek medycyny pracy