Gabinet Stomatologiczny
Protetyka, dentysta, stomatolog | Gabinet Stomatologiczny

Dieta jabłkowa

Posted in Uncategorized  by admin
September 24th, 2018

Dieta jabłkowa wywołuje znaczne odwodnienie ustroju kosztem wody zalegającej, zwłaszcza w przewlekłej, rozlanej nerczycy, słabiej w przewlekłym rozlanym zapaleniu kłębków nerkowych i najsłabiej u ludzi zdrowych (Eugeniusz Kodejszko). Nadto dieta jabłkowa zwiększa znacznie wydzielanie chloru, kwasów i azotu przez nerki i obniża ilość białka. w moczu. Omówione diety nie dostarczają chorym dostatecznej ilości jednostek ciepła. Dlatego też nie można ich stosować długo, nawet u chorych dostatecznie odżywionych, a tym bardziej u chorych wychudzonych.
Ilość białka. Zagadnienie ilości i rodzaju białka w pożywieniu ma znaczenie przede wszystkim w chorobach nerek. Po licznych pracach rozstrzygnięto je ostatecznie zgodnie prawie we wszystkich punktach. Dozwoloną ilość białka uzależnia się obecnie od rodzaju choroby nerkowej: ilość ta jest inna przy zachowanym wydalaniu składników azotowych i przy jego zakłóceniu. W przewlekłej, rozlanej nerczycy niepowikłanej zapaleniem nerek, w gruźlicy nerek oraz w białkomoczu ortostatycznym podają obecnie dietę obfitującą w białko zwłaszcza jeżeli choroby te przebiegają z dużym białkomoczem. Niektórzy dochodzą w tych przypadkach do przesady, zezwalając na spożywanie do 2–4 g białka, na kilogram wagi ciała. Spostrzeżono, że obfity białkomocz, wybitnie, zmniejszając ilość białka w osoczu krwi pogarsza przebieg nerczycy. Natomiast mocznik, wytwarzający się w większej ilości, gdy chory spożywa; obficie białko, działając jako fizjologiczny środek moczopędny, sprzyja, ubywaniu obrzęków: Równocześnie poprawia się i stan podmiotowy chorych, Wyjątek stanowi ostra nerczyca sublimatowa, w niej bowiem dochodzi do znacznej azocicy. [hasła pokrewne: doxycyclinum 20, dermatolog bez skierowania, kreatynina cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog bez skierowania doxycyclinum 20 kreatynina cennik